Pomoc w sprowadzeniu auta

Szukając samochodu używanego w dobrym stanie i przystępnej cenie wato sprawdzić jak najwięcej ofert. Na szczęście nie trzeba już jeździć od komisu do komisu czy od giełdy do giełdy tracąc mnóstwo czasu i pieniędzy. Dzięki internetowym serwisom ogłoszeniowym nie wychodząc z domu można przejrzeć tysiące ogłoszeń nie tylko z okolicy, ale również z całego kraju i z innych państw. Czasem wymarzony samochód znajduje się np. w Holandii czy Belgii. O pomoc w sprowadzeniu auta z zagranicy można zwrócić się do znajomych lub rodziny mieszkających w danym kraju.

Sprawdź, kto może Ci pomóc

Pomoc w sprowadzeniu auta z zagranicyJeżeli chcemy sprowadzić samochód z Holandii (kupując w komisie, na giełdzie lub od prywatnego właściciela) warto zastanowić się czy na terenie Holandii lub sąsiedniego kraju (np. kraje Beneluxu), przebywa czy pracuje ktoś, kogo dobrze znamy. Wiele osób korzysta z pomocy rodziny i znajomych utrzymujących kontakt z rodakami w kraju. Takie znajomości przydają się obu stronom. Dlatego o pomoc w sprowadzeniu auta można się zwrócić do członka rodziny czy znajomych mieszkających w Holandii, Belgii czy Luksemburgu. W związku z dużą emigracją zarobkową do bogatych krajów Europy Zachodniej trudno znaleźć w Polsce kogoś, kto nie ma znajomych czy rodziny w jednym z takich państw.

Znajomość rynku to zaleta

Gdy zdecydujemy się na wyjazd do zupełnie obcego nam kraju w celu sprawdzenia kilku wybranych ofert aut używanych możemy napotkać na ogromne trudności. Z jednej strony może to być bariera kulturowa prowadząca do problemów w odnalezieniu się w innym kraju charakteryzującym się innymi zwyczajami czy przede wszystkim prawem. Kolejna sprawa to możliwość trafienia na nieuczciwych sprzedawców czy nieaktualne oferty sprzedaży. Oczywiście będąc na miejscu warto poszukać innych propozycji i samochodów, sprawdzić nowe ogłoszenia, ale bez znajomości lokalnego rynku czy samego terenu takie poszukiwania mogą być nieudane.

Dlatego zanim udamy się po raz pierwszy w zupełnie nieznane miejsce warto zasięgnąć języka u rodziny czy znajomych mieszkających w danym mieście czy regionie. Ich pomoc w sprowadzeniu samochodu okaże się bezcenna. Ci ludzie są tam już od jakiegoś czasu (często od wielu lat). Dlatego znają dane miejsce, język, zwyczaje i prawa. O wiele szybciej dowiedzą się czegoś konkretnego na temat danej oferty, sprawdzą czy nie jest to lokalny oszust naciągający przyjezdnych, czy komis lub sprzedawca posiada w regionie dobrą renomę, itp. Taka osobo może na przykład kupić auto w swoim imieniu by uniknąć próby windowania ceny. Optymalnym rozwiązaniem jest sytuacja, w której zaufana osoba zgadza się kupić samochód i przy najbliższej okazji podróży do Polski przyprowadzić zakupiony samochód.